Chicosem





Rassenproeven middentrek

Op 1, 2 en 3 februari vonden op diverse trekkerijen de officiële rassenproeven voor de middentrek plaats. Een aantal nieuwe rassen werden voor het eerst in dit kader getoond en met elkaar vergeleken. Een interessante eerste kennismaking dus voor veel witloftrekkers met een aantal nieuwe rassen. De demo-avonden werden dan ook goed bezocht.

Baccara is een nieuwe hybride voor de middentrek (oogst van februari tot juni). Baccara kwam op de verschillende bedrijven goed naar voren met een licht buikig loftype en zeer goede sluiting. De nieuwe hybride OK-7209 was vergelijkbaar met Baccara. Fakir gaf op alle trekbedrijven zeer puntig hoog gesloten lof met een heel mooie kropvorm. Fakir leek op 2 lokaties nog wat aan de jonge kant Op het bedrijf van Marco van Aart in Breda zagen we dat kwaliteit en produktie goed kunnen samengaan in Fakir. (trekperiode februari- juni)

Zoals viel te verwachten waren er ook nu weer opmerkelijke verschillen tussen verschillende trekkerijen. De omstandigheden zijn tenslotte overal anders: aparte trekruimtes versus één grote trekruimte, verenkelingsrekken versus los opgezette witlofwortels etc. Voor alle rassen kon wel gezegd worden dat de trek in Breda voor deze middenrassen wellicht het meest optimaal was verlopen. Ook Baccara, Fakir en OK-7209 kwamen hier het beste tot hun recht. Mogelijk is de iets hogere temperatuur opbouw in het systeem met los tegen elkaar opgezette wortels toch een voordeel bij de vaak nog wat jeugdige partijen.

Klik hiernaast op de foto's voor een korte impressie van de rassenproeven in Breda en Espel.